Przewozy autokarowe czy podróż pociągiem? Co lepsze dla wycieczki zorganizowanej?Wybierając się w dłuższą podróż z grupą zorganizowaną, często zastanawiamy się, jaki środek lokomocji będzie najlepszy. Na trasach krajowych zwykle w grę wchodzą dwie możliwości – firma oferująca przewozy autokarowe lub skorzystanie z usług kolei. Obie metody podróżowania mają swoje zalety. Warto sprawdzić, który sposób podróżowania lepiej się sprawdzi w przypadku zorganizowanej grupy.

 

Czy warto wybrać pociąg?

Podróż pociągiem z pewnością może być przyjemna, jeśli będziemy jechać nowoczesnym i wygodnym składem. Szybkie ekspresy mogą pokonać znaczne odległości między dużymi miastami w stosunkowo krótkim czasie. Jeśli tylko będziemy jechać w wygodnym i komfortowym wagonie oraz będziemy mogli rozprostować nogi lub skorzystać z wagonu restauracyjnego.

Niestety, wybierając pociąg nie zawsze możemy mieć pewność, że podstawione wagony będą w dobrym stanie technicznym. Nawet bardzo nowoczesne otwarte przedziały nie zawsze dają nam komfort podróży ze względu na często uciążliwą obecność innych osób. Trzeba liczyć się z możliwością dużego opóźnienia. Poza tym pociągi o wysokim standardzie kursują wyłącznie między dużymi miastami, a ceny biletów mogą być bardzo wysokie. Próba dotarcia pociągiem do mniejszych miejscowości może się więc wiązać nie tylko z koniecznością jazdy pociągiem o wątpliwym standardzie, ale również z niechybnymi przesiadkami. Sprawdźmy jak wypada na tym tle autokar.

 

Co oferuje autokar?

Nowoczesny autokar to wygodne siedzenia, duża ilość miejsca na nogi, klimatyzacja, cisza panująca w kabinie, a nierzadko również możliwość skorzystania z toalety. Wielką zaletą korzystania z autokaru przez grupę zorganizowaną jest możliwość bezpośredniego i szybkiego dotarcia na miejsce. W przypadku różnego typu wyjazdów turystycznych czy szkoleniowych wybór autokaru gwarantuje także możliwość dojazdu do miejsc znajdujących się w pobliżu. Autokar to także możliwość bezpiecznego przewozu bagażu grupy, bez obaw o to, że ktoś dokona kradzieży. Sporą zaletą korzystania z przewozów autokarowych są także koszty, które mogą być znacząco niższe niż przy podróży pociągiem. Również czas przejazdu jest w tym przypadku bardzo konkurencyjny.


Wróć do bloga