Na co zwrócić uwagę przy wynajmie autokarów?Wycieczka szkolna, zorganizowany wyjazd większej grupy osób, szkolenie pracownicze – wtedy najczęściej są wynajmowane autokary. Podróż taka często trwa wiele godzin, które niezmiernie dłużą się pasażerom. Dlatego trzeba zrobić wszystko, aby przejazd był jak najbardziej komfortowy i bezpieczny, a czas spędzony w pojeździe można było odpowiednio urozmaicić. Na co trzeba zwrócić uwagę, chcąc wynająć autokar?

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Autokar musi być bezwzględnie sprawny. Świadczą tym wykonane przeglądy i dokumentacja techniczna. Stan pojazdu można skontrolować na własną rękę – na przykład sprawdzić, czy opony są napompowane oraz czy silnik pracuje prawidłowo. Oględziny takie mogą być wykonane również przez policję. Przepisy wymagają tego, aby w autokarze znajdowała się apteczka, ale także gaśnica i trójkąt ostrzegawczy Oczywiście szalenie ważna jest kompetentna osoba na stanowisku kierowcy. Im dłuższym stażem pracy i doświadczeniem może się ona pochwalić, tym lepiej. Znajomość języków obcych, wysoka kultura osobista oraz profesjonalne umiejętności to cechy, które powinny wyróżniać dobrego kierowcę.

Komfort i udogodnienia

Myśl o wielogodzinnym pobycie w autokarze może skutecznie zniechęcić do tego środka transportu. Jednak wystarczy zadbać o wysoki standard pojazdu, a podróż stanie się niezwykle komfortowa. Wygodne fotele z możliwością rozkładania i odpowiednia odległość między nimi zostaną szybko docenione podczas przemierzania setek kilometrów. Ekrany, DVD czy odtwarzacze muzyczne potrafią urozmaicić nawet najbardziej nużącą trasę. Trzeba także zatroszczyć się, aby w autokarze znajdowała się toaleta. Nikt nie wyobraża sobie również, aby w dzisiejszych czasach podróżować pojazdem, który nie ma klimatyzacji. Mały barek natomiast umożliwi pasażerom pokrzepienie się ciepłą kawą lub herbatą.

Autokar dopasowany do potrzeb

Nie należy wybierać zbyt dużego autokaru – te, które mogą transportować większą liczbę osób, są znacznie droższe, dlatego nie ma sensu ponosić dodatkowych kosztów. Trzeba mieć na uwadze, czy autokar taki ma wystarczająco przestronny bagażnik na walizki wszystkich pasażerów. W przypadku podróży zagranicznej firma wynajmująca autokar musi dysponować także stosownymi uprawnieniami.

 


Wróć do bloga